Pozostałe


Dalej

Sztukateria elewacyjna

Ozdobne profile elewacyjne wykonane są na bazie twardego styropianu EPS 100, wycinanego termicznie w idealny, żądany kształt. Styropianowa forma jest następnie powlekana dwukrotnie specjalną mieszanką klejową, która nadaje gotowemu profilowi wymaganą twardość, wytrzymałość oraz gładkość.


W kleju zatapiana jest siatka z włókna szklanego, zmniejszająca radykalnie jego łamliwość. Profile są przygotowane do malowania praktycznie zaraz po zamontowaniu. Nie wymagają dodatkowego zabezpieczania ani konserwacji.

Rodzaje profili:


 • listwy płaskie,
 • gzymsy,
 • podokienniki,
 • nadokienniki,
 • listwy cokołowe,
 • bonie,
 • zworniki
 • itd.

Maksymalna długość elementu to 3 mb, a czas oczekiwania - ze względów technologicznych - wynosi ok. 12 dni roboczych. Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu w zasadzie każdy kształt, w zależności od potrzeb i inwencji twórczej.
Cena uzależniona jest od kształtu oraz wielkości zamówienia i ustalana indywidualnie.

Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna to szeroko rozbudowana gama możliwości dekoracji, form oraz zdobień. Można dopasować ją praktycznie do każdego wnętrza mieszkania i domu, z niesamowitym końcowym efektem.


Profile są wykonane z twardego polistyrenu i można je pomalować na wybrany kolor. Listwy przypodłogowe występują także w wersji już pomalowanej (na biało lub na wybrany kolor), z drewna, z aluminium lub z MDF.

Rodzaje profili dekoracyjnych:

 • listwy przypodłogowe,
 • listwy karniszowe i gzymsowe,
 • listwy oświetleniowe,
 • listwy naścienne,
 • obramowania drzwi i okien,
 • dekoracje sufitowe i ścienne
 • nisze i wsporniki
 • kolumny

Większość prostych listew produkowana jest w długościach 2,40 mb, a czas oczekiwania zazwyczaj nie przekracza 3 dni roboczych.
Zapraszam do zapoznania się z katalogami:
KATALOG DEKORACJI LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Techniki dekoracyjne

Dekoracyjny tynk wewnętrzny Capadecor VarioPutz (kiedyś: Capadecor-Putz) to nowoczesne rozwiązanie dla wnętrz: trwałe, modne i łatwe w wykonaniu.


Porowata, drobnoziarnista struktura tynku stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych powłok malarskich. Z kolei różnorodność odcieni tej dekoracyjnej masy doskonale wpasuje się w najróżniejsze koncepcje kolorystyczne.

Technika Capadecor VarioPutz oferowana jest w 17 zróżnicowanych wersjach kolorystycznych - od białego i kamiennych szarości, przez zielenie i brązy do odcieni żółtego i pomarańczy. Harmonijne połączenie struktury i barwy uwzględniające kolorystykę oraz dopasowanie do stylu wnętrza zapewni właściwy efekt aranżacji. Wielokolorowe, drobne ziarna zawarte w tynku dekoracyjnym pozwalają stworzyć bardzo elegancką powierzchnię o zróżnicowanej optyce. W przenikających się warstwach tynku widoczne są pojedyncze pociągnięcia wałka sprawiające, że każda powierzchnia stanie się unikatowa.

Konserwacja elewacji

Po kilku latach na elewacji mogą pojawic się zanieczyszczenia, grzyby lub glony. Zarówno firma Bolix jak i Caparol oraz Quick-mix, z którymi współpracujemy, posiadają w ofercie produkty pomagające utrzymać nasza elewację w czystości.


W przeciwieństwie do nowych fasad, które należy chornić przed porażeniem, powierzchnie już porażone glonami i/lub grzybami należy najpierw oczyścić mechanicznie, ponieważ kolonie tych mikroorganizmów nie stanowią nośnego podłoża dla farb.


Proces konserwacji elewacji

 • Diagnoza problemu - ustalenie rodzaju porażenia
 • Czyszczenie mechaniczne powierdzchni
 • Dezynfekcja zainfekowanych powierzchni
 • Nanoszenie powłoki ochrnonnej

Do poprawnej konserwacji elewacji zalecamy używanie produktów znanych i cenionych producentów farb ochronnych takich jak Caparol oraz Bolix, które w swojej ofercie posiadają specjalne produkty do czyszczenia oraz zabezpieczania elewacji przed atakami grzybów i glonów.

Płytki imitujące klinkier

Płytki elewacyjne stosuje się do wykańczania elewacji budynków, cokołów, przy renowacji, dociepleniach lub jako dodatki dekoracyjne na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Są idealnym produktem dla: majsterkowiczów, wykonawców, architektów, dekoratorów wnętrz.


Kolory płytek

Płytki IZOFLEX

Skład:
Wodne dyspersje żywic syntetycznych, piasek kwarcowy, barwniki, dodatki uszlachetniające.
Płytki są sprzedawane razem z klejem w ilości potrzebnej na przyklejenie płytek wraz z fugą o szerokości 10-12 mm..
Wzory płytek


Standardowy
Dostępne faktury Gładka, Rustykalna oraz Łupek, we wszystkich 12 kolorach.

Stara cegła
Charakteryzuje się grubszą strukturą, nierównymi krawędziami oraz fakturą imitujacą stary, zmurszały mur z delikatnym czarnym cieniem.
- “Stara cegła” produkowana jest w kolorach 105 i 107

Mozaika-kamień
Zestaw składający się z trzech rozmiarów płytek: 240x115mm, 240x70mm, 240x30mm imitujący kamień piaskowiec

Mieszanka holenderska
Zestaw z 3 kolorów płytek (104, 105, 107 ) Mieszanka holenderska (proporcje):

Klej do płytekKlej produkowany jest w gotowej do użycia konsystencji w postaci gęstej pasty, nanosi się go na podłoże za pomocą szpachli zębatej 4mm. Stanowi także wypełnienie fugi między płytkami. Wygładza się go w spoinie za pomocą pędzla. Klej produkowany jest w trzech odcieniach do wyboru: