Techniki dekoracyjne


Dalej

Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna to szeroko rozbudowana gama możliwości dekoracji, form oraz zdobień. Można dopasować ją praktycznie do każdego wnętrza mieszkania i domu, z niesamowitym końcowym efektem.


Profile są wykonane z twardego polistyrenu i można je pomalować na wybrany kolor. Listwy przypodłogowe występują także w wersji już pomalowanej (na biało lub na wybrany kolor), z drewna, z aluminium lub z MDF.

Rodzaje profili dekoracyjnych:

 • listwy przypodłogowe,
 • listwy karniszowe i gzymsowe,
 • listwy oświetleniowe,
 • listwy naścienne,
 • obramowania drzwi i okien,
 • dekoracje sufitowe i ścienne
 • nisze i wsporniki
 • kolumny

Większość prostych listew produkowana jest w długościach 2,40 mb, a czas oczekiwania zazwyczaj nie przekracza 3 dni roboczych.
Zapraszam do zapoznania się z katalogami:
KATALOG DEKORACJI LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Dekoracyjny tynk wewnętrzny VarioPutz

Dekoracyjny tynk do wnętrz Capadecor VarioPutz to nowoczesne rozwiązanie: trwałe, modne i łatwe w wykonaniu.


Porowata, drobnoziarnista struktura tynku stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych powłok malarskich. Z kolei różnorodność odcieni tej dekoracyjnej masy doskonale wpasuje się w najróżniejsze koncepcje kolorystyczne.

Technika Capadecor VarioPutz oferowana jest w 17 zróżnicowanych wersjach kolorystycznych - od białego i kamiennych szarości, przez zielenie i brązy do odcieni żółtego i pomarańczy. Harmonijne połączenie struktury i barwy uwzględniające kolorystykę oraz dopasowanie do stylu wnętrza zapewni właściwy efekt aranżacji. Wielokolorowe, drobne ziarna zawarte w tynku dekoracyjnym pozwalają stworzyć bardzo elegancką powierzchnię o zróżnicowanej optyce. W przenikających się warstwach tynku widoczne są pojedyncze pociągnięcia wałka sprawiające, że każda powierzchnia stanie się unikatowa.

Cegła elastyczna o wyglądzie klinkieru

Cegły elastyczne BOLIX BQS lub Izoflex to nowoczesne rozwiązanie pozwalające zaprojetować oryginalny wygląd elewacji w wielu wariantach kolorystycznych. Płytki o wyglądzie klinkieru mogą pojawić się na tradycyjnych lub stylizowanych budynkach, ale coraz częściej są inspiracją do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych form.


Płytki są wyjątkowo lekkie i elastyczne. Można je zaginać i dowolnie docinać przy pomocy zwykłych nożyczek, co znacznie ułatwia ich montaż. Cegły bez problemu można używać na narożnikach czy okrągłcyh elementach elewacji bez specjalnej, ciężkiej obróbki.
Płytki są formowane ręcznie, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Oryginalności dodaje im także możliwość łączenia wielu kolorów i kształtów, dzięki czemu każda elewacja będzie wyjątkowa. Ponadto cegły są bardzo wytrzymałe, więc elewacja będzie piękna i czysta przez lata. Płyki są odporne na uderzenia, zarysowania, naprężenia termiczne, warunki atmosferyczne oraz skażenia mikrobiologiczne. W przypadku zabrudzenia łatwo je umyć przy pomocy myjki ciśnieniowej.


Cechy płytek:

 • łatwe w aplikacji
 • elastyczne
 • lekkie
 • wytrzymałe
 • w bogatej kolorystyce
 • niepowtarzalne


Koszt wykonania - BOLX BQS cegła

Sztukateria elewacyjna

Ozdobne profile elewacyjne wykonane są na bazie twardego styropianu EPS 100, wycinanego termicznie w idealny, żądany kształt. Styropianowa forma jest następnie powlekana dwukrotnie specjalną mieszanką klejową, która nadaje gotowemu profilowi wymaganą twardość, wytrzymałość oraz gładkość.


W kleju zatapiana jest siatka z włókna szklanego, zmniejszająca radykalnie jego łamliwość. Profile są przygotowane do malowania praktycznie zaraz po zamontowaniu. Nie wymagają dodatkowego zabezpieczania ani konserwacji.

Rodzaje profili:


 • listwy płaskie,
 • gzymsy,
 • podokienniki,
 • nadokienniki,
 • listwy cokołowe,
 • bonie,
 • zworniki
 • itd.

Maksymalna długość elementu to 3 mb, a czas oczekiwania - ze względów technologicznych - wynosi ok. 12 dni roboczych. Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu w zasadzie każdy kształt, w zależności od potrzeb i inwencji twórczej.
Cena uzależniona jest od kształtu oraz wielkości zamówienia i ustalana indywidualnie.

Panel efekt deski

Bolix Wood Effect Panel to rozwiązanie, które łączy ponadczasowy urok drewnianych motywów zdobniczych z niezawodnością nowoczesnych rozwiązań wykończeniowych. Panel wiernie oddaje efekt prawdziwej deski dzięki wyraźnym motywom linii papilarnej deski i sęków. Sposób mocowania, elastyczność i wga sprawiają, że szybko i łatwo otrzymujemy na elewacji wyjątkowy efekt deski w wybranym kolorze.


Bolix Wood Effect Panel to gotowe panele cementowo-żywiczne zbrojone włóknem. Z łatwością można je łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi, np tynkiem. Panele są bardzo elastyczne, co ułatwia ich dopasowanie do ściany i pozwala ukryć drobne niedoskonałości podłoża. Można je łatwo docinać do wymiarów budynku lub elementów architektonicznych.

Dzięki specjalnej technologii Wood Mapping słoje i sęki z prawdziwej drewnianej deski są dokładnie odwzorowane na panelu. Dlatego każdy z paneli posiada głębokie i wyraziste usłojenie oraz sęki i jest do złudzenia podobny do prawdziwego drewna.Dostępne jest 5 różnych wzorów paneli. Każdy może być pomalowany na jeden z 10 gotowych kolorów. Intensywność barwy można regulować malując kolejne warstwy lazury dekoracyjnej.
To wszystko sprawia, że wygląd każdej ściany może być tak unikatowy, jak tylko się zechce.

Koszt wykonania - BOLX WOOD deska

Panele elewacyjne - ryfle

Bolix Ribbed Effect Panel to dedykowany panel do wykonywania efektów dekoracyjnych nadający efekt sztruksu / ryfli na zewnętrznych ścianach budynków. Samodzielne uzyskanie efektu sztruksu na większej powierzchni jest trudne do uzyskania, stąd pomysł na gotowe panele, które w łatwy i szybki sposób można montować oraz przycinać.


Panele stworzone są na bazie spoiw organicznych, drobnoziarnistych wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących. Powierzchnie efektu tworzą wzdłużne ryfle o tak dobranej wysokości, szerokości i odstęach między ryflami, że krople wody spływają po panelu między wyżłobieniami. Oprócz tego, dzięki idealnie wyprofilowanemu kształtowi, panele podczas montażu przylegają ściśle do siebie tworząc jednolitą powierzchnię.

W celu uzykania nietuzinkowego efektu na elewacji zalecamy pomalowanie paneli na jeden (lub kilka!) z kolorów z szerokiej palety barw dostępnych w firmie TNS. Proszę jedynie pamiętać, aby wziąć pod uwagę całokształt budynku oraz jego kolor, aby w połączeniu z barwą paneli uzyskać spójny efekt wizualny całości elewacji.


Koszt wykonania - BOLX RIBBED sztruks